Kempingas slėnyje

Rusiška pirtis – tai garinė pirtis, įrengta puoselėjant rusiškas tradicijas ne tik pasivonoti beržinėmis vantomis, bet ir gerai praleisti laiką. Rusijoje pirtis ir sveikata yra beveik sinonimai. Neaukšta temperatūra ir didelė drėgmė ne vargina žmogų, bet maloniai nuteikia, sušildo, skatina atsipalaiduoti. Asmenims, sergantiems bronchine astma ar kitomis kvėpavimo takų ligomis, prastai miegantiems, pasižymintiems lėta medžiagų apykaita, patiriantiems nestiprius sąnarių skausmus tokia pirtis ypač rekomenduojama. Voliojimasis sniege, eketė, beržinės vantos, garinė pirtis ir smagi kompanija – neatsiejami dalykai, trumpai apibūdinantys rusiškos pirties ypatumus. Greta pirties įrengta jauki banketinė salė, talpinanti nedidelę, 16 asmenų kompaniją.

 q32

Japoniška Onsen pirtis – tai Japonijoje didžiausią populiarumą įgijusios pirtys, išsiskiriančios tuo, kad kaitinamasi joje ne karštu garu ar oru, o vandeniu, įkaitintu iki 45˚ C. Japonijoje Onsen pirtys – tai viešos šiltų versmių pirtys kalnuose, kur į didelius baseinus leidžiamas žemės gelmėse įkaitęs vanduo, turintis daug mineralų, druskų, sieros. Onsen yra ne tik gydomoji pirtis, bet ir svarbi visuomeninio bendravimo priemonė. Japonijoje šį kaitinimosi būdą karštosiose versmėse laiko viena šauniausių pramogų.

„Slėnyje" Onsen pirtis įrengta laikantis bendrųjų Japonijos tradicijų, tačiau skirtingai nei kalnuose, pirties vanduo nėra iš natūraliųjų šaltinių, o yra praturtintas negyvosios jūros druskomis, pasidabruotas bei pamagnetintas. Toks turtingas gydomosiomis savybėmis vanduo ne tik atpalaiduos bei sušildys, bet ir gerai veiks kvėpavimo takus bei paspartins odos žaizdų gijimą.

Papildomai galima užsisakyti gydomosios Negyvosios jūros druskos su mikrohidrinu, kuris jonizuoja vandenį ir jį padaro „gyvu". Toks vanduo skatina odos gijimą, kovoja su virusais ir bakterijomis, atpalaiduoja raumenis po fizinio krūvio bei veikia kaip antioksidantas. Taip pat siūlome gurmanišką pasisėdėjimą pirtyje su mūsų ruoštu suši bei mėgautis žalia arbata, o naktį praleisti stilizuotame, japoniškais akcentais dekoruotame, viešbučio kambaryje.

d japoniska7

japoniskanauja

 

Lietuviška garinė pirtis – tai pirtis, kurioje garas išgaunamas pilant vandenį arba augalų nuovirą ant įkaitusių akmenų. „Slėnyje" yra dvi garinės lietuviškos ekologiškos pirtelės.Viena ant Galvės ežero kranto su žolelių nuoviro vonia. Tai detoksikuojantis bei atpalaiduojantis ramybės kampelis. Pirties temperatūra lengvai reguliuojama, kiekvienas gali išsikūrenti pirtį pagal savo poreikius bei sveikatą. Senovėje lietuviškos garinės pirtys buvo kaitinamos dedant karštus akmenis į vandenį. „Slėnio" garinėje pirtelėje aplink pečių yra vandens talpa, kurią užpildžius vandeniu arba žolelių nuoviru garantuojamas nuolatinis garas visam kaitinimuisi. Pirties terasoje yra perlinio masažo vonia su žolelių nuoviru. Žolelių poveikis detoksikuojantis bei raminantis. Kontrastinėms vandens procedūroms žiemą iškertama eketė.

Kita garinė pirtelė yra tolėliau nuo ežero. Greta šios pirties yra karšto vandens ir perlinio masažo kubilas. Išėjus iš garinės pirtelės gaunamos kontrastinės oro temperatūros, skatinančios kraujo apytaką bei stiprinančios bendrą imuninę sistemą, baltai žiemai atėjus galima pasivolioti sniege. Po šių procedūrų siūlome atsipalaiduoti karšto vandens kubile su perliniu masažu.

Jokie cheminiai vaistai imuniteto stipresniu nepavers. O nuolatinis šventadienis pirtyje, rankomis rinktų vaistažolių nuoviro garą kalbinant, šaltu vandeniu kūną ir sielą gaivinant, vaistažolių arbatą skanaujant, tikrai imunitetą sustiprins, sielą praskaidrins. 

q27